דרך האבות. הדרך העתיקה העולה מחברון שכמה. על אם הדרך במעבר מכמש, בדיוק במקום בו התרחש קרב מרשים של שאול ויונתן מול פלישתים, נמצא מרכז מבקרים חדשני וחוויתי, במבנה אבן יפיפה ואותנטי –  מרכז המבקרים "נחלת בנימין". במרכז המבקרים נטעם מההיסטוריה העשירה של חבל בנימין, בליווי יין וגבינות מתיישנות או לחילופין קפה משובח ומאפים ביתיים. בקומה התחתונה – יקב פסגות – יקב בוטיק שכרמי היין האיכותיים שלו נטועים על טרסות גיר ציוריות בגובה 900 מטר מעל פני הים בישוב פסגות.

 

במרכז המבקרים שלושה מיצגי מולטימדיה, המספרים את סיפורו של חבל בנימין:

 

מיצג 'אדם ואדמה' במרפסת היין – מוקרן בטכניקה ייחודית דו ממדית, על גבי מרפסת זכוכית בקומת המרתף. נשב  סביב שולחן אבירים, נשקיף ונטעם מחביות היין המתיישנות. המיצג מספר על תהליך ייצור היין, החקלאות וההתיישבות בנחלת בנימין.

 

עת בציר- סרט עלילתי מרתק, המוקרן באודיטוריום חדשני ונוח. המיצג מתאר את הווי החיים במקום, דרך סיפורו של צעיר ישראלי, הנקלע למסע של קונפליקטים בני זמננו ובמאורעות היסטוריים שהתרחשו באזור.

 

טרוויה במרפסת הנוף-מיצג העשוי בטכנולוגיה ראשונה מסוגה בארץ: הקרנה על שולחן אור מרכזי ובמקביל על מסכי צפייה אישיים, מול הנוף הבראשיתי הקסום של ערוץ נחל מכמש, הרי אדום וירושלים. המיצג עוסק בחשיבותה האסטרטגית, הביטחונית והכלכלית של נחלת בנימין למדינת ישראל. במיצג מידע על כל אתרי התיירות בחבל בנימין.

 

סיור טעימות יין וצפייה במייצגים בהזמנה מראש. בכל 45 דק' יוצא סיור. משך כל מיצג כ-30 דקות. ניתן להזמין מראש גם ארוחות. מרכז המבקרים נחלת בנימין- 02-9979333